دکتر فرزانه درویش زاده / درمان ناباروری / همه چیز در رابطه با تحریک تخمدان
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

همه چیز در رابطه با تحریک تخمدان

یکی از مهم ترین اقداماتی که در زمینه درمان ناباروری و تسریع روند بارداری برای زنان انجام می شود تحریک تخمدان است.

این روش برای درمان ناباروری در شرایطی خاص و برای زنان خاص انجام می شود و در روند انجام آن باید شرایطی لحاظ شود تا بهترین نتیجه حاصل شود.

تحریک تخمدان از جمله روش های ثمر بخشی است که زنان بسیاری با این روش توانسته اند بارداری موفقی داشته باشند. از این رو زمانی که با این روش آشنا می شوند نزد بهترین و معتبرترین پزشکان برای انجام مقدمات لازم برای این روش اقدام می کنند.

تحریک تخمدان به چه منظور انجام می شود

تحریک تخمدان ها

در واقع تحریک تخمدان از جمله روش هایی است که برای زنانی که در روند تخمک گذاری با مشکل روبرو هستند انجام می شود.

این روش که به نوعی هورمون درمانی محسوب می شود با استفاده از یکسری دارو ها و یا تزریق آمپول هایی می توانند تخمدان ها را برای تخمک گذاری تحریک کنند.

زمانی که میزان تخمک ها در زنان افزایش پیدا کند احتمال باروری نیز افزایش خواهد داشت.

 

تحریک تخمک گذاری برای چه زنانی مناسب است؟

همانطور که گفته شد این روش برای درمان ناباروری برای زنانی انجام می شود که می خواهند باردار شوند اما روند تخمک گذاری به درستی انجام نمی شود. از سوی دیگر نیز در مواردی که قرار باشد روش آی وی اف برای درمان ناباروری انجام شود نیز یکی از مقدمات کار این است که تخمدان ها تحریک شوند.

درمان ناباروری زنان با تحریک تخمدان

داروی تحریک تخمدان

دارو هایی که برای تحریک تخمدان تجویز می شود قرص ها و آمپول هایی مخصوص هستند که به روند تخمک گذاری کمک می کنند. آمپولی که تجویز می شود گنادوتروپین نام دارد و بیشترین اثر بخشی را در این زمینه دارد.

البته تمامی این دارو ها باید از سوی بهترین و معتبر ترین پزشکان تجویز شود تا احتمال خطر آن ها وجود نداشته باشد.

 

آمپول تحریک تخمدان

آمپول ها معمولا در مواردی استفاده می شوند که قرص ها پاسخ گوی درمانی مناسبی نباشند و قرص ها در درمان ناباروری با شکست روبرو شوند.

این آمپول ها موجب می شوند که به اندازه کافی فولیکول آزاد شود که همین فولیکول ها موجب تخمک گذاری می شوند.

 

تحریک بیش از حد تخمدان

گاهی اوقات زنانی که برای تحریک تخمدان اقدام می کنند به جهت این که مشخص نیست زنان به چه میزان از مصرف دارو یا قرص برای تحریک تخمدان نیاز دارند داروها بیشتر از حد نیاز است و موجب می شود که تخمدان ها بیشتر از حد معمولی تحریک شوند. از این رو در این موارد می گوییم که سندروم تحریک بیش از اندازه تخمدان رخ داده است. تحریک بیش از تخمدان ها موجب بروز تورم و التهاب در نواحی تخمدان ها می شود که با درد هایی در این ناحیه همراه است. علائم تحریک بیش از حد تخمدان از این قرار است:

  • درد های شکمی در زنان
  • حالت تهوع
  • درد هایی در نواحی تخمدان ها
  • اسهال شدن
  • افزایش وزن

 

هزینه انجام تحریک تخمدان

واقعیت این است که این روش درمانی برای درمان ناباروری در زنان از سوی بسیاری از متخصصین و پزشکان خبره انجام می شود. در مورد هزینه درمان ، پزشک معمولا زیاد تعیین کننده نیست بلکه میزان و نوع دارویی که هر فرد نیاز دارد تعیین کننده هزینه می باشد . چون هزینه داروهای نازایی بالاست و گاهی برای بدست آوردن تخمک با کیفیت بالا چند دوره درمان نیاز است. از این رو نمی توان هزینه ای ثابت برای آن تعیین کرد.

اینستاگرام دکتر درویش زاده

خلاصه مطلب

در پایان توصیه می کنیم که اگر با مشکلاتی در مسیر بارداری روبرو هستید هرچه سریع تر بهترین پزشکانی که در زمینه درمان ناباروری فعالیت می کنند را بیابید و تمامی روند کار را به اینان بسپارید. قطعا تجربه و دانش پزشک از مهم ترین عواملی هستند که می تواند تا حد زیادی موفقیت روند درمان را تضمین کند. از سوی دیگر نیز روند انجام تحریک تخمدان از حساسیت هایی برخوردار است که صرفا یک پزشک متبحر می تواند با موفقیت این اقدامات را انجام دهد. خوش بختانه کم نیستند پزشکانی که در این حوزه از مهارت های درمانی فوق العاده ای برخوردار هستند.

دکتر فرزانه درویش زاده می توانند به شما در زمینه انجام جراحی های زیبایی و درمانی مربوط به حوزه زنان کمک های بسیاری کنند.

به این پست رای دهید
[Total: 1 Average: 3]
برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پزشک