تهران، شریعتی، بالاتر از ظفر، نبش کوچه جم ، پلاک2، طبقه سوم

02122259295 – 02122259296

دکتر فرزانه درویش زاده / جراحی زیبایی زنان / عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی

امروزه برای انجام هر یک از روش های جراحی زیبایی جا افتاده است که افراد ابتدا در رابطه با عوارض و مزایا و مراقبت های بعد از آن و حتی خرات احتمالی و …. تحقیق کنند و پسپس برای جراحی اقدام نمایند. عفونت بعد از لابیاپلاستی یکی از موارد بسیا حساسی استکه اغلب بانوان قبل از این عمل نگران این موضوع هستند و می‌خواهند بدانند که برای جلوگیری از این مشکل چه کارهایی باید انجام دهند؟

چرا بعد از لابیاپلاستی عفونت به وجود می‌آید؟

انواع عفونت بعد از لابیاپلاستی بنا به دلایل مختلفی بروز می‌کند. البته ناگفته نماند که برخی از بدن ها دارای سیستم ایمنی بسیار ضعیف هستند و به طور ناخودآگاه دچار عفونت های خفیف بعد از عمل جراحی می‌شوند اما در برخی موارد، مسئله جدی تر بوده و باید حتما تحت نظر پزشک قرار گیرد. همانطور که دانستید عفونت بعد از لابیاپلاستی، یکی از شایع ترین عارضه این جراحی می‌باشد که علل بروز آن را برای شما ذکر خواهیم کرد:

مهارت متخصص زنان در انجام جراحی لابیاپلاستی بسیار مهم است و عدم داشتن تجربه کافی و عدم رعایت استاندارد ها و بهداشت حین عمل، عفونت را برای بیمار به همراه می‌آورد. این مورد بسیار نادر است که یک جراح قبل از انجام روش، ابزار جراحی را استریل نکند که این مورد عاملی بزرگ برای پیدایش عفونت است.

عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی از اهمیت زیادی برخوردار است و خانم ها باید توجه داشته باشند که در صورت عدم اهمیت به نکات مراقبتی ممکن است که عاملی برای عفونت ایجاد شود و یا احتمال باز شدن و آسیب دیدن بخیه ها به وجود آید. نواحی بخیه ها دارای حساسیت بالایی هستند و باید همیشه پاکیزه و خشک نگاه دشاته شوند و نباید این ناحیه بعدزا استفاده از سرویس بهداشتی مرطوب بماند.

افرادی که قبل از انجام جراحی لابیاپلاستی درگیر انواع عفونت زنان هستند، باید حتما ابتدا این مورد را به طور کامل درمان کنند تا بعد از جراحی با شدت آن مواجه نشوند. عفونت ناحیه تناسلی به سرعت به اندام های مهم دیگر مانند کلیه و … منتقل می‌شود.

علائم عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی

به طور کلی انواع عفونت چه قبل از عمل و چه بعد از عمل دارای علائم و نشانه هایی هستند. تشخیص عفونت بعد از لابیاپلاستی بر عهده جراح لابیاپلاستی است اما معمولا بانوان قبل از این مراجعه به طور ناخودآگاه از طریق علائم متوجه آن خواهند شد.

  • درد در ناحیه لابیاها
  • خارش در ناحیه لابیاها
  • تورم و التهاب در لابیاها
  • ترشحات غیر طبیعی واژن
  • بوی بد واژن و لباس زیر

اگر بعد از لابیاپلاستی دچار عفونت شدیم باید چه کار کنیم؟

در صورتی که احساس عفونت در ناحیه تناسلی خود بعد از لابیاپلاستی دارید، باید بدون اتلاف وقت به بهترین متخصص زنان مراجعه نمایید. حتما به این مورد توجه دشاته باشید که بعد از مشاهده عفونت حتما ابتدا به دکتر جراح خود مراجعه نمایید و روش های درمانی توصیه شده را تا پایان دوره درمان انجام دهید.

به این پست رای دهید
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پزشک