دکتر فرزانه درویش زاده / جراحی زیبایی زنان / دستگاه هیگز چیست و چه کاربردی دارد؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

دستگاه هیگز چیست و چه کاربردی دارد؟

با پیشرفت علم و تکنولوژی، هر روزه دستگاه های جدیدتری برای زیبایی و درمان در تمام حوزه های پزشکی ساخته می شوند تا به کمک پزشکان و بیماران بیاید. یکی از زیرساخه های پزشکی که همیشه نیازمند این دستگاه های جدید بوده، جراحی زیبایی زنان است. جدیدترین دستگاه موجود برای جوانسازی دستگاه هیگز است که بسیار از بانوان با آن آشنایی ندارند و قطعا از مزایای آن بی اطلاع هستند. در این مطلب شما را بیشتر با این دستگاه آشنا خواهیم کرد.

دستگاه هیگز چه کاربردی دارد؟

می توان گفت مهم ترین کاربرد دستگاه هیگز، جوانسازی واژن می باشد. این دستگاه با کمترین عارضه و بدون خونریزی و درد می تواند علاوه بر جوانسازی واژن، به بیماران برای بهبود وضعیت سلامتی در بسیاری از موارد مانند درد های مزمن لگن، بی اختیاری ادرار و … کمک کند. این دستگاه، ساخته کشور آمریکا می باشد که با ساطع کردن اشعه به نواحی داخلی واژن، وضعیت ظاهری و مشکلات شایع این ناحیه مثل خشکی را درمان می کند.

مشکلات رایج بانوان در ناحیه تناسلی

بسیاری از خانم ها دچار مشکلات زیر هستند:

 • خشکی واژن
 • افتادگی واژن
 • بی اختیاری ادرار
 • درد های مزمن لگن
مشکلات بانوان

خیلی از افرادی که دچار این مشکلات هستند، معمولا نتیجه ی خاصی از داروها نمی گیرند و به دلیل ترسی که از جراحی دارند، همچنان از مشکلاتی که دارند، رنج می برند. راه چاره ی این افراد، استفاده از دستگاه هیگز می باشد.

مزایای دستگاه هیگز

همانطور که در بالا گفته شد، بسیاری از بانوان از انجام عمل های جراحی ترس دارند. در این بخش به تعدادی ازمزایای استفاده از دستگاه هیگز خواهیم پرداخت

 • می توان گفت بزرگترین مزیت این دستگاه درمان سریع و چشمگیر مشکلات جوانسازی ناحیه تناسلی می باشد که نتیجه ی آن حتی در چندین جلسه ابتدایی مشهود خواهد شد.
 • بعد از استفاده از این دستگاه ، فرد نیاز به استراحت ندارد و در واقع دوری نقاهتی وجود نخواهد داشت در صورتی که دوره نقاهت جراحی های زیبایی زنان می تواند طولانی باشد.
 • برای استفاده از این دستگاه، نیازی به بیهوشی نخواهد بود.
 • این دستگاه هیچگونه زخم و درد و خونریزی ای ندارد.
 • می تواند به درمان بی اختیاری ادرار در بانوان کمک بسزایی بنماید.
 • خشکی واژن را درمان و رطوبت ژنیتال را تنظیم می نماید.
 • ارگاسم بانوان را بهبود می بخشد.
 • در تنگ و مستحکم تر کردن بافت های ناحیه ی تناسلی، تاثیر بسزایی دارد.
دستگاه هیگز

دستگاه هیگز چگونه جوانسازی را انجام می دهد؟

همانطور که گفته شد عملکرد این دستگاه، ساطع کردن اشعه می باشد. امواج خروجی این دستگاه امواج آراف و رادیو فرکانسی هسصتند که هیچ آسیبی به بدن نمی رسانند و تحت هیچ شرایطی سرطان زا نیستند و دارای سازگاری بالا با بدن هستند. با تاباندن این اشعه ها به ناحیه مدنظر، این ناحیه پرخون شده و د واقع با افزایش جریان خون به این نواحی، بعضی هورمون ها نیز ترشح شده و در نهایت مواردی مثل گشاد شدن دهانه رحم را برطرف می نماید. هیگز، با جوانسازی واژن و قوی تر کردن ماهیچه های کانال واژن و ناحیه ی لگن، مشکلات پیش آمده به دلیل زایمان، افزایش سن، اضافه وزن و یائسگی را می تواند درمان کند.

هیگز یک درمان غیر تهاجمی است که با کمک انرژی گرمایی کشسانی بافت های ناحیه ی تناسلی و لگن را با افزایش سطح خونرسانی قوی تر می نماید. بالا رفتن میزان اکسیژن و عناصر لازم در این نواحی، می تواند باعث سم زدایی و افزایش متابولیسم هم بشود. این مموارد می تواند که بهبود تمایلات جنسی و افزایش لذت جنسی هم بشود.

آیا استفاده از دستگاه هیگز، عوارض دارد؟

همانطور که خودتان هم می دانید، قبل از امتحان کردن یک روش درمانی باید حتما از عوارض آن آگاه باشید و با اطلاعات کافی درباره ی مزایا و عوارض یک دستگاه و یا روش درمانی و زیباسازی، آن را برای خود انتخاب نمایید. باید گفت دستگاه هیگز، یکی از ایمن ترین دستگاه های مورد استفاده برای جوانسازی می باشد. پراب های استفاده شده به هنگام درمان، برای هر شخصی یک بار مصرف بوده و هر شخصی با پراب خود تحت درمان قرار می گیرد پس مشکل انتقال آلودگی تحت هیچ شرایطی وجود ندارد. تا کنون استفاده از این دستگاه برای شخصی، مشکلی ایجاد نکرده است.

تعداد جلسات و روند درمان

باید در نظر داشته باشید که مشکل هر مراجعه کننده، با مراجعه کننده ی دیگری متفاوت است پس نمی توان تعداد جلسات قطعی و مشخصی را برای همه در نظر گرفت. علاوه بر این ها، برای ماندگاری نتیجه ی درمان، لازم است تا جلسات تکرار شوند. صبوری ، مهم ترین نکته برای روند درمانی در هر زمینه ای است. می توان میانگین تعداد جلسات جوانسازی واژن با دستگاه هیگز را بین 4 تا 6 جلسه تخمین زد. هر جلسه می تواند تا 30 دقیقه به طول بینجامد.

به خاطر داشته باشید که بهترین متخصص زنان که در زمینه ی زیبایی زنان هستند، تنها افرادی خواهند بود که می توانند برای مراجعین خود استفاده کنند. بهتر است روند درمانی خود را به دست پزشکانی بسپارید که از تبحر و علم آنان آگاهی کافی دارید.

به این پست رای دهید
[Total: 1 Average: 4]
برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پزشک