دکتر فرزانه درویش زاده / جراحی زیبایی زنان / لابیاپلاستی در دختران مجرد و باکره امکان پذیر است؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

لابیاپلاستی در دختران مجرد و باکره امکان پذیر است؟

لابیاپلاستی یکی از پرطرفدارترین روش های جراحی زیبایی زنان است که با هزینه های معقول و همچنین نتایج فوق العاده ای که حاصل می‌کند، مخاطبین بسیاری پیدا کرده است. اما نکته ای که حائز اهمیت است این بوده که لابیا فقط در خانم های متاهل و یا میانسال دچار مشکل نیست و ممکن است که هر دختر خانمی نیز با بزرگی لابیاها و یا ساییدگی در این ناحیه و مشکلات این چنینی مواجه باشد. حال آیا لابیاپلاستی برای دختران باکره امکان پذیر است؟ در این مقاله به طور کامل به این موضوع پرداختیه ایم تا شما بتوانید بهترین تصمیم را برای خود اتخاذ کنید.

آیا دختران می‌توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که در مراجعه به مطب دکتر فرزانه درویش زاده پرسیده می‌شود این است که آیا دختران می‌توانند از این جراحی استفاده کنند؟ جراحی زیبایی واژن بر خلاف اسم ظاهری اش هیچ مشکلی برای دختران باکره ندارد و افراد مجرد نیز میتوانند از این عمل زیبایی بهره ببرند. نیازی نیست که دختران برای انجام این جراحی نگران باشند، زیرا جراحی لابیاپلاستی در بیرون از ناحیه دهانه واژن انجام می‌شود و با پرده بکارت هیچ ارتباطی ندارد. حتی ناگفته نماند که دختران باکره می‌توانند حین انجام جراحی لابیاپلاستی به طور همزمان از تکنیک روشن سازی ناحیه تناسلی نیز استفاده کنند. بهتر است لابیاپلاستی برای دختران باکره توسط متخصص زنان و زایمان خوب انجام گیرد که به طور کامل با آناتومی ناحیه تناسلی آشنایی داشته باشد. جراح زنان قبل از انجام لابیاپلاستی برای دختر خانم ها حتما تمامی شرایط مورد نیاز را بررسی خواهد کرد.

چه سنی برای لابیاپلاستی دختران بهتر است؟

دختران باید این مورد را بدانند که از سن 16 سالگی به بالاا می‌توانند لابیاپلاستی انجام دهند. البته ناگفته ماند که بهتر است برای انجام لابیاپلاستی دختران باکره تا سن 18 سالگی صبر کنند که ناحیه لابیا دیگر با رشد مواجه نباشد. این مورد را نیز در نظر داشته باشید که هر چه سن انجام لابیاپلاستی را به تعویق بی اندازید، این ناحیه با افتادگی بیشتر مواجه می‌شود و نتیجه حاصل از لابیاپلاستی نیز متغیر می‌شود. هر چه میزان افتادگی و چروک در ای سطح کمتر باشد، نتیجه بهتری حاصل می‌شود.

لابیاپلاستی در دختران مجرد

انواع روش های لابیاپلاستی برای دختران باکره

لابیاپلاستی برای دختران باکره نیز دقیقا مشابه با لابیاپلاستی برای سایر بانوان است. این تکنیک به روش های لابیاپلاستی با لیزر و روش سرجری و لابیاپلاستی با جراحی امکان پذیر است.در صورتی که لابیا به اندازه 4 سانتی متر یا در این محدوده باشد، با استفاده از روش جراحی لابیاپلاستی را انجام می‌دهند. مهمترین موردی که در لابیاپلاستی دختران باکره به آن توجه میشود، برقراری تناسب میان لابیا ها می‌باشد.

آیا لابیاپلاستی در دختران باعث آسیب دیدگی بکارت می‌شود؟

بکارت با لابیاپلاستی با مشکل مواجه نمی‌شود زیرا این جراحی هیچ ارتباطی با پرده بکارت ندارد. لابیاپلاستی در ناحیه لابیامینور مورد انجام قرارگرفته که در دستگاه خارجی تناسلی بشمار می‌رود.

پرده بکارت در جراحی لابیاپلاستی با هیچ اسکاری مواجه نمی‌شود و حتی اگر از طریق پزشکی هم مورد بررسی قرار گیرد، جای نگرانی و شک وجود ندارد.

آیا لابیاپلاستی در دختران باکره باعث بروز اختلال جنسی می‌شود؟

طبق اطلاعات پزشکی بدست آمده لابیاپلاستی برای دختران باکره هیچگونه اختلالات جنسی همراه ندارد و زندگی آن ها را دچار اختلال نمی‌کند. البته ناگفته نماند که اگر متخصص زنان متبحر نباشد و حین جراحی لابیاپلاستی به کلیتوریس آسیب برساند ممکن است که مشکلات جنسی به همراه داشته باشد زیرا تمامی اعصاب جنسی در این ناحیه قرار دارد.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی برای دختران

نکات مراقبتی بعد از انجام هر یک از روش های لابیاپلاستی برای دختران بسیار ساده است و البته تفاوت چندانی با نقاهت برای افراد میانسال ندارد.

  • تورم و کبودی در دختران زودتر رفع می‌شود. فقط کافی است تا از کمپرس یخ در 24 ساعت ابتدایی استفاده کنید.
  • دختران باید ناحیه تناسلی خود را با شامپو بچه بشوید و محیط را همواره تمیز نگاه دارند.
  • بهتر است که بعد از لابیاپلاستی با لیزر و یا جراحی و … از سرویس بهداشتی فرنگی استفاده کنید.
  • دختران معمولا به باشگاه بدنسازی می‌روند که در زمان نقاهت لابیاپلاستی، نباید به مدت 20 روز ورزش سنگی انجام دهند.
  • دختر خانم ها معمولا لباس های تنگ و چسبان می‌پوشند که باید در دوران نقاهت از این موضوع خودداری کنید.
به این پست رای دهید
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پزشک