دکتر فرزانه درویش زاده / همه چیز در رابطه با زایمان بعد از لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

همه چیز در رابطه با زایمان بعد از لابیاپلاستی

آیا زایمان بعد از لابیاپلاستی خطرات جبران ناپذیری دارد؟ اگر بعد از انجام لابیاپلاستی ، زایمان غیر منتظره ای برایمان پیش آمد چه باید کرد؟ بدون شک اگر شما یکی از متقاضیان انجام این جراحی زیبایی باشید ، پیش از اقدام به انجام این پروسه ، تحت مشاوره دقیق پزشک قرار گرفته و با تمام نکات منفی و مثبت و مراقبت های لازم آشنا خواهید شد. به طور معمول پزشک در این جلسات توصیه می کند که جراحی را به بعد از آخرین تولد فرزند خود به تعویق بیندازید ، با این حال انجام آن پس از زایمان ، اتفاق خطرناک و تخریب کننده ای نمی باشد.

 

زایمان بعد از لابیاپلاستی - دکتر درویش زاده

 

چه کسانی می توانند قبل از زایمان ، لابیاپلاستی انجام دهند؟

باید بدانید امروزه بر تعداد دختران مجردی که قصد انجام جراحی زیبایی واژن را دارند افزوده شده است. دلایل این امر شامل :

نبود اعتماد به نفس : با وجود آنکه پزشک توصیه می کند که بهتر است زایمان بعد از لابیاپلاستی انجام نشود ؛ اما امروزه دختران مجرد زیادی به انجام آن اقدام می کنند. دلیل این امر واضح است ؛ زیرا زیبایی تاثیر مستقیمی بر افزایش اعتماد به نفس افراد و کیفیت در رابطه زناشویی آن ها دارد.

تولد راحت تر نوزاد : در برخی از بانوان ، لبه های بیرونی لابیاها به قدری بزرگ و پهن هستند که دهانه واژن را برای تولد فرزند را مسدود کرده اند. در این موارد استثنا انجام این جراحی ، برای بانوان پیشنهاد خوبی است.

راحتی در مقاربت جنسی : تفاوت در شکل ظاهری واژن بانوان موجب شده است که برخی از آن ها به دلیل بزرگ بودن لابیاها ، در مقاربت جنسی خود لذت کافی را نبرند. این موضوع نیز دلیل دیگری بر انجام این جراحی پیش از بارداری می باشد.
حال اگر شما نیز جزو یکی از سه مورد بالا هستید ، می توانید کاندید خوبی برای انجام این متد زیبایی باشید.

زمان مناسب زایمان بعد از لابیاپلاستی

در این بخش می خواهیم ابن موضوع را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم که انجام لابیاپلاستی به هیچ عنوان در تولد فرزندتان در آینده خللی وارد نمی کند. انجام این پروسه تماما بر زیبایی و تغییر شکل دائمی واژن تمرکز دارد ، در نتیحه نمی توان آن را مانعی بر بارداری تلقی کرد.
حال بانوانی که قصد انجام زایمان بعد از لابیاپلاستی دارند ، باید تا چند ماه صبوری پیشه کرده تا نواحی زخم شده واژن فرصت کافی برای ترمیم داشته و جای بخیه ها بهبود یابند. در غیر این صورت بارداری با کشش پوست واژن ، عوارض جانبی زیادی را برای شما در پی خواهد داشت.

چرا زایمان بعد از لابیاپلاستی توصیه نمی شود؟

علل عدم انجام زایمان بعد از لابیاپلاستی به شرح زیر است :

ایجاد کشیدگی در بافت های واژن : از آنجایی که بانوان باردار دچار تغییرات زیادی در اندام خود می شوند ، این موضوع می تواند منجر به کشیدگی بافت های واژن شده و تغییر شکل را در اندازه لبهای بیرونی و داخلی واژن ایجاد کند که این موارد با هدف اصلی این متد زیبایی در تضاد است.

رشد مجدد بافت لابیا در دوران بارداری : در ماه های آخر بارداری ، بدن بانوان هورمون هایی را از خود ترشح می کند که باعث رشد بیشتر لابیاها خواهد شد. ایجاد این عارضه در بدن همه بانوان یکسان نبوده و در برخی می تواند شدیدتر از دیگری باشد. حال در صورتی که تغییرات چشمگیری را در لابیا ماژورها یا لبه های بیرونی حس کردید ، ممکن است جراحی ترمیمی یا اصلاحی برای بازگشت به شکل اولیه برای شما گزینه مناسبی باشد.

برای انجام زایمان بعد از لابیاپلاستی چه نکاتی را رعایت کنیم؟

در صورتی که قصد انجام زایمان بعد از لابیاپلاستی را دارید بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:

  • حتما به پزشکی که نزد ایشان این جراحی زیبایی را انجام داده اید مراجعه کنید تا لابیا ها معاینه و واژن از نظر عدم ابتلا به عفونت و مورد بررسی قرار بگیرد.
  • دستورات و نکات گفته شده پزشک را در دستور کار خود قرار دهید.
  • اگر دارو خاصی را مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.
  • در رابطه با رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش های ملایم با ایشان مشورت کنید.

آیا انجام زایمان طبیعی بعد از لابیاپلاستی امکان پذیر است ؟

بیاد بگوییم که تولد فرزند به شیوه طبیعی بعد از این پروسه مشکلی به همراه ندارد ؛ زیرا فرزند برای به دنیا آمدن از دهانه واژن خارج می شود ، حال آنکه این جراحی بر نواحی بیرونی ( لابیا ماژور و مینور ) انجام شده است. تنها نکته حائز اهیمت این است که درد ایجاد شده در هنگام تولد نوزاد ، در فردی که لابیاپلاستی انجام داده است بیشتر از فرد دیگر است ؛ زیرا فشار و کشیدگی وارد شده بر کل واژن ، درد را در قسمت های خارجی واژن نیز گسترش می دهد.

به این پست رای دهید
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پزشک