دکتر فرزانه درویش زاده / بیماری های زنان / قطعی ترین روش سفید کردن واژن و نتایج آن
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

قطعی ترین روش سفید کردن واژن و نتایج آن

یکی از نگرانی های خانم جوان این است که به دنبال زایمان و افزایش وزن و … دچار تیرگی هایی در ناحیه تناسلی و کشاله ران و … می‌شوند. برای روشن سازی و وایتنینگ ناحیه تناسلی از روش های متعددی استفاده می‌کنند. دلایل بسیار متعددی در طول زندگی بانوان موجب بروز این مشکلات می‌شود و گاهی حتی این مسئله به یکی از دغدغه های بزرگ بانوان تبدیل می‌شود که چگونه باید به رفع آن و سفید کردن واژن بپردازند. در این مقاله به انواع روش های تایتنینگ واژن و نحوه انجام آن ها اشاره خواهیم داشت و روش های جلوگیری از بروز این عارضه را ذکر خواهیم کرد بنابراین تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

یکی از سوالات پرتکرار زنان در رابطه با زیبایی زنان نارضایتی از رنگ ناحیه تناسلی بیرونی است. زنان به دنبال لیفت واژن، جوانسازی واژن، تنگ کردن واژن، لابیاپلاستی و روشن کردن ناحیه تناسلی هستند. در این مقاله می خواهیم در رابطه با روش های روشن کردن ناحیه تناسلی توضیح دهیم زیرا بسیاری از زنان به‌علت تیرگی ناحیه تناسلی اعتماد به‌ نفس خود را از دست دادند . این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی راهکارهای متفاوتی برای روشن کردن ناحیه تناسلی وجود دارد و همه این افراد می‌توانند بدون داشتن هیچ‌گونه استرسی اقدام به درمان زیبایی ناحیه تناسلی خود کنند.

سفید کردن واژن چیست؟

با تیره شدن ناحیه شرمگاهی اغلب اعتماد به نفس بانوان کاهش داشته و به دنبال راه های رفع آن هستند. بسیاری از خانم ها زمان زیادی را به انجام تکنیک های سنتی برای رفع این مشکل اختصاص می‌دهند اما نتیجه ای که باید و شاید را دریافت نمی‌کنند و از این رو به دنبال تکنیک های پزشکی می‌گردند. پوست در ناحیه تناسلی همواره در حال ساییدن به لباس و تحت رطوبت است و بسیار طبیعی است که به مرور زمان با این مشکل مواجه شود. ناگفته نماند که مشکلات شایع دیگری نظیر تغییرات هورمونی و زایمان های متعدد و …. بر بروز این مسئله تاثیرگذار هستند. سفید کردن ناحیه تناسلی در دسته روش های جوانسازی واژن غیر تهاجمی قرار دارد که می‌تواند همزمان با سایر تکنیک های زیبایی زنان نظیر تزریق ژل به واژن، لابیاپلاستی و …. نیز انجام گیرد.

عوامل موثر در تیرگی ناحیه تناسلی

عوامل مختلفی وجود دارد که ممکن است در تیره شدن ناحیه تناسلی نقش داشته باشد. شامل:

 • سو تغذیه
 • چاقی افراد
 • عوامل وراثتی
 • کمبود ویتامین
 • بالا رفتن سن
 • بارداری و زایمان
 • تغییرات هورمونی
 • شیو زیاد موهای زائد
 • پوشیدن شلوارهای تنگ
 • مشکلات تعادل هورمونی
 • استفاده از لباس زیر های غیر نخی
 • تولید بیش از حد ملاتونین پوست
 • استفاده از محصولات شیمیایی مختلف
 • فعالیت های ورزشی زیاد و سایش ناحیه تناسلی
 • وجود برخی بیماری ها مانند عفونت و سندروم تخمدان پلی کیستیک

چرا رفع تیرگی واژن اهمیت دارد؟

 رفع تیرگی واژن برای خانم ها دارای اهمیت بسیاری است. قطعا داشتن ناحیه تناسلی بدون تیرگی و چین و چروک و پوست های اضافه خیلی بهتر است نسبت به ناحیه تناسلی که حتی دارای یکی از این مشکلات باشد. بسیاری از خانم ها به دلیل مشکلات تیرگی ناحیه تناسلی و کشاله ران و … از برقراری رابطه جنسی دوری می‌کنند و دارای اعتماد به نفس بسیار پایینی هستند. همچنین که ممکن است تا شریک جنسی از این موضوع ناراضی باشد. امروزه زیبایی فقط مختص به چهره نیست و خانم ها و آريالایان به زیبایی و تمیزی همه نواحی بدن اهمیت می‌دهند.

روش‌های روشن کردن ناحیه تناسلی

برای روشن کردن ناحیه تناسلی می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد مانند کرم‌های مختلف یا داروهای گیاهی مختلف که هر کدام می‌توانند مزایا و معایب متفاوتی داشته باشند. در ابتدا باید بدانید که برای رفع تیرگی های واژن، روش های متعددی وجود دارد اما قبل از انجام هر نوع تکنیک زیبایی بدانید که پوست ناحیه تناسلی بسیار حساس است و ممکن است با استفاده از یک روش نامناسب دچار سوختگی و یا آزردگی شود. در تمایم روش های رفع تیرگپی واژن هدف فقط یک چیز بوده و آن هم سفید کردن و روشن کردن پوست ناحیه شرمگاهی می‌باشد.

روشن کردن ناحیه تناسلی با لیزر

امروزه روش‌های جدیدی برای درمان تیرگی ناحیه تناسلی مانند لیزر آمده‌است که این روش‌ها طرفداران بسیاری را دارد زیرا در زمان بسیار کوتاه می‌تواند نتیجه مطلوبی داشته باشد .
روشن کردن ناحیه تناسلی با لیزر یک روش بسیار ساده است که نیازی به بیهوشی ندارد و معمولاً حدود نیم‌ساعت طول می‌کشد و افرادی که به وسیله لیزر اقدام به روشن کردن ناحیه تناسلی می‌کنند تا سه روز پس‌از درمان از هیچ‌گونه کرمی نباید استفاده کنند و همچنین ناحیه را در معرض مستقیم آفتاب قرار ندهند

ماندگاری این روش به نسبت سایر روش‌های روشن کردن ناحیه تناسلی بسیار بیشتر است به‌عبارتی می‌توان گفت با لیزر کردن این ناحیه می‌توانید تیرگی پوست این ناحیه را برای همیشه از بین ببرید.

نکته ای که در رابطه با روشن کردن ناحیه تناسلی با لیزر وجود دارد این است که، نتیجه در هر فرد متفاوت است. به طور مثال ممکن است لیزر برای یک شخص نتیجه بسیار مطلوبی داشته و برای فرد دیگر هیچ نتیجه ای نداشته باشد. از همین رو در صورتی که میخواهید از روش لیزر برای روشن کردن ناحیه تناسلی استفاه کنید، بهتر است ابتدا توسط پزشک معاینه شوید و پس از آن در صورت مناسب بودن این روش برای شما، اقدام به این کار نمایید.

اگر فردی پوست متناسب داشته باشد و به لیزر جواب دهد، در ترکیب با محلول های روشن کننده و کرم که چند روز پس از لیزر و به توصیه پزشک استفاده می شود، می تواند نتیجه بسیار خوبی دریافت کند. این موضوع را در نظر داشته باشید که در بهترین حالت و بهترین نتیجه بیشتر از 2 درجه نمی توان ناحیه تناسلی را روشن کرد، که همین 2 درجه نتیجه مطلوبی دارد و بیماران راضی هستند.


سفید کردن واژن با بلیچینگ

یکی از روش های تخصصی که مورد استفاده متخصصین زنان برای رفع تیرگی واژن است، بلیچینگ واژن می‌باشد. این روش دارای قدرت بسیار بالایی برای برطرف سازی این مشکل است و گاهی ممکن است به صورت ترکیبی همرمان با لیزر مورد استفاده قرار گیرد.


سفید کردن واژن با کربوکسی تراپی

تکنیک کربوکسی تراپی بااستفاده از مقادیری از کربن دی اکسید برای جوانسازی و سفید سازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش موجب افزایش گردش خون و تحریک کلاژن سازی در ناحیه شرمگاهی خواهد شد.


درمان خانگی سفید کردن واژن

همانطور که در بالا ذکر شد، درمان های خانگی که در گذشته بسیار مورد استفاده بانوان قرار می‌گرفت، مدت زمان زیادی را به خود اختصاص می‌داد اما نتیجه ای که باید را حاصل نمی‌کرد. بنابراین توصیه افراد این است که به جای از دست دادن زمان و ماندگارتر کردن این مشکل، از روش های پزشکی به جای تکنیک های سنتی و خانگی استفاده کنید.


روشن کردن ناحیه تناسلی به وسیله محلول های موضعی

یکی دیگر از روش های روشن کردن ناحیه تناسلی استفاده از محلول های موضعی است که به هیچ عنوان نباید توسط فرد استفاده شوند. زیرا این محلول ها قوی هستند. این محلول ها باید توسط پزشک و همراه با کرم مورد استفاده قرار بگیرد. این روش نتیجه بهتری به نسبت استفاده تنها از کرم دارد. از انواع این محلول ها می توان به محلول پینک و … اشاره کرد. در این روش ناحیه تناسلی نهایتا 2 درجه روشن می شود که می توان گفت نتیجه خوبی است.


دکتر درویش زاده از چه تکنیکی برای روشن سازی واژن استفاده می‌کند؟

در کلینیک دکتر فرزانه درویش زاده از تکنیک های چند مرحله ای برای از بین بردن این نوع تیرگی ها استفاده می‌کنند که برای جوانسازی واژن نیز کاربرد بسیار خوبی دارد. این تکنیک ها در یک جلسه به پایان نمی‌رسند اما در نهایت نتایج بسیار فوق العاده ای به همراه خواهند داشت. این روش های تایتنینگ، دردناک نیستند و نیاز به مراقبت خاصی بعهد از انجام ندارند اما لازم است تا بانوان با پزشک قبل از تصمیم گیری برای سفید کردن واژن مشاوره انجام دهند. نتایج استفاده از این روش ها در کلینیک دکتر درویش زاده تا دو درجه روشن سازی پوست را به همراه دارد.

مراقبت‌های پس‌ از روشن کردن ناحیه تناسلی با لیزر

از برقراری رابطه جنسی به مدت سه الی پنج روز پس‌از انجام لیزر خودداری نمایید.
پس‌ از هر شستشو ناحیه را خشک کنید.
از پوشیدن لباس‌های چسبناک خودداری کنید.
رعایت بهداشت شخصی در این دوره بسیار مهم است.
به‌هیچ‌عنوان فعالیت‌های ورزشی تا بهبود کامل انجام ندهید.
سعی کنید تا حد ممکن ناحیه تناسلی خود را خشک نگه دارید و از مرطوب شدن آن پیشگیری کنید.

چه افرادی نمی توانند از لیزر برای روشن کردن ناحیه تناسلی استفاده کنند؟

 • افرادی که تحت درمان دارو راکوتان هستند.
 • افرادی که بیماری سیستمیک دارند.
 • افرادی که بیماری موضعی حاد دارند .
 • افرادی که دارای تبخال تناسلی هستند.
 • افرادی که بیماری پوستی لیکن پلان دارند.
 • افرادی که دارای زگیل تناسلی هستند.

چه افرادی برای روشن کردن ناحیه تناسلی با لیزر مناسب هستند؟

 • افرادی که به دنیال سریع ترین روش درمان هستند.
 • افرادی که اعتماد به نفس خود را به دلیل تیرگی در ناحیه تناسلی از دست داده اند.
 • همه افرادی که به دنبال روشنتر کردن پوست ناحیه تناسلی خود هستند.

مزایای روشن کردن پوست ناحیه تناسلی

 • بدون خونریزی است
 • زمان انجام کوتاه است
 • ماندگاری طولانی نسبت به سایر روش ها دارد
 • نیازی به بستری و بیهوشی ندارد

آیا سفید کردن واژن موجب سرطان می‌شود؟

استفاده از تکنیک های شیمیایی دارای عوارض مختلفی می‌باشد اما انواع تکنیک های سفید کردن واژن تاکنون هیچ آماری مبنی بر اینکه موجب سرطان می‌شوند را از خود نشان نداده اند و در واقع در دسته روش های جوانسازی ایمن قرار دارند.

به این پست رای دهید
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پزشک